Naujas albumas apie Lietuvą — padėka miestelių žmonėms
„Knygą skiriame tiems, kurių pastangomis miestai ir miesteliai skendi gėlėse, o senoliai randa suoliuką medžių pavėsyje, kurių rankomis yra saugoma mūsų šalies praeitis ir kuriama ateitis“ – tokia padėka prasideda naujausias leidyklos „Terra Publica“ albumas „153 įdomiausi Lietuvos miesteliai“.

            – Iš tiesų ši padėka skirta kiekvienam knygoje „153 įdomiausi Lietuvos miesteliai“ aprašyto nedidelio miesto ar miestelio gyventojui, nes tik pačių įdomiausių vietovių aprašymai pateko į knygą, – glėbyje laikydama pirmąjį albumo egzempliorių, sako leidyklos „Terra Publica“ direktorė Danguolė Kandrotienė. – Miestai – tai visų pirma žmonės, jų bendravimas, gyvenimai, jų istorijos, tik jų rūpesčiu atgyja senieji istoriniai pastatai, tradicinės šventės.

            Albumas „153 įdomiausi Lietuvos miesteliai“ – tai profesionalus, solidus, puikiai iliustruotas didelės apimties leidinys, kuriam tekstus rengė net 26 profesionalūs autoriai, daugiausia krašto muziejų ar turizmo centrų darbuotojai. Daugiau nei dvejus metus trukęs knygos parengimas davė puikius rezultatus: albume „153 įdomiausi Lietuvos miesteliai“ – net 320 puslapių, o įdomius pažintinius tekstus iliustruoja daugiau nei 750 įspūdingų nuotraukų bei miestų herbų. Albumas „153 įdomiausi Lietuvos miesteliai“ pretenduoja tapti gražiausia šių metų knyga.

            – Per dvejus metus apvažiavome visus Lietuvos miestus ir miestelius, įvertinome tų vietovių aplinką, bendruomenių aktyvumą, suskaičiavome paminklus, architektūros įdomybes, kaupėme medžiagą apie miestelių istoriją, žymius žmones, – darbus vardija vyriausiasis knygos fotografas bei knygos sudarytojas Vytautas Kandrotas. – Mūsų žiniomis, tokio visa apimančio darbo, miestų vertinimo pagal tam tikrus kriterijus, jų pasirengimą turizmui iki šiol nėra atlikęs niekas. Ne vieną tūkstantį kilometrų nuvažiavome. Ir, žinoma, daug daug fotografavome. Knygoje publikuojamos nuotraukos darytos visais metų laikais, todėl albumas yra įvairiapusis, gilus ir išieškotas.

            Ruošdami albumą „153 įdomiausi Lietuvos miesteliai“, leidėjai sąmoningai atmetė didžiausius, daugiau nei 50 tūkstančių gyventojų turinčius didmiesčius: knygynų lentynose ir taip nemaža knygų apie juos. Turėdami didelius miestų biudžetus, jie gali sau leisti ir prabangias knygas, tačiau tikrosios Lietuvos neverta ieškoti stikliniuose dangoraižiuose ar vienoduose daugiabučiuose, ji čia – nedideliuose Lietuvos miestuose bei miesteliuose. Kokių lobynų čia esama! Kokie skirtingi Suvalkijos, Žemaitijos ar Mažosios Lietuvos miestai, kokioje nuostabioje gamtoje skendi Aukštaitija ir kokie nuoširdūs dzūkai Merkinėje ar Leipalingyje!... Tikros, nesumeluotos šypsenos, nuostabūs vaizdai, tūkstantis metų Lietuvos istorijos...

            – Mūsų darbai vien albumo išleidimu neapsiriboja, norime, kad knygą „153 įdomiausi Lietuvos miesteliai“ galėtų įsigyti kiekvienas miestelio gyventojas, todėl nuo Joninių iki pat bobų vasaros keliausime po Lietuvą, dalyvausime miestelių šventėse, didesniuose atlaiduose, bendrausime su skaitytojais, dalinsimės savo informacija. Renginiuose knygomis prekiausime be knygynuose taikomo didelio prekybinio antkainio, todėl žmonės albumą „153 įdomiausi Lietuvos miesteliai“ galės įsigyti už prieinamą kainą. Knygos neturi būti prabanga, – sako leidyklos Mažmeninės prekybos vadovė Milda Sirunavičiūtė. – Pasinaudokite proga įsigyti įspūdingos apimties žinyną, kurį skaitydami turiningai praleisite ne vieną vakarą. Tai ir puiki dovana gimtadienio, vardynų ar netgi vestuvių proga. Leidinio kaina renginių metu – tik 70 Lt!

            Apie albumo „153 įdomiausi Lietuvos miesteliai“ turą po Lietuvą daugiau galite sužinoti leidyklos „Terra Publica“ interneto svetainėje www.terrapublica.lt, projekto partnerių svetainėje www.miesteliai.lt, taip pat spaudoje bei radijo stoties „Pūkas“ laidose.

Interviu parengė M. Vaškelis
Komentarai
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881