Skirsnemunė
Herbas
Skirsnemunės herbas

Skirsnemunė

Jurbarko rajono sav.

Skirsnemunės praeitis yra turtinga. XIII a. miestelio apylinkėse jau buvo lietuvių ir kryžiuočių pilių: į rytus nuo Nemuno dešiniajame krante buvo Bisedos pilis, o kairiajame, netoli Skirsnemunės,kryžiuočiai pastatė Cristmemelio pilį. 1313 m. kryžiuočių ordino metraštininkas Petras Dusburgietis pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėjo Skirsnemunę. Povytautiniais laikais miestelis priskirtas prie Didžiosios Lietuvos Kunigaikštystės (DLK) dvaro. 1792 m. karalius Stanislovas Augustas suteikė Skirsnemunei miestelio teises ir leido turėti herbą, vaizduojantį kardą, sukryžiuotą su lauro šakele. Kardas sidabrinis, jo rankena ir laurų šakelės auksinės, o herbo dugnas mėlynos spalvos.

Pirmosios rašytinės žinios apie mokyklą Skirsnemunėje siekia 1844 metus. 1992 m. vasarą buvo iškilmingai paminėtos Magdeburgo teisių suteikimo miesteliui 200-osios metinės.

2003 m. buvo paminėtas šv. Jurgio katalikų bažnyčios 100 metų jubiliejus. Skirsnemunės miestelis įsikūręs Jurbarko rajone, Tauragės apskrityje. Vietovė išsitęsusi dešiniajame Nemuno krante, plačiame ir ilgame slėnyje, 10 km nuo Jurbarko į rytus, palei kelią Kaunas - Jurbarkas - Klaipėda ir netoliese nuo kelio į Raseinius.

Skirsnemunė ir jos apylinkės yra vaizdingoje Karšuvos žemumoje. Miestelio kraštovaizdį puošia Nemuno slėnis ir sraunūs jo intakai, įvairus reljefas, gausi augmenija. Vakaruose yra Antkalniškių piliakalnis, rytuose Šilinės ąžuolynas ir prasideda Panemunių regioninio parko teritorija, kurioje yra Šilinės karčema (1 km), Panemunės (3 km) ir Raudonės (10 km) pilys.

Skirsnemunės miestelis yra seniūnijos centras. Teritorijoje yra daug lankytinų vietų:
· poeto, diplomato Jurgio Baltrušaičio gimtoji sodybvietė (Paantvardžio kaimas);
· knygnešio Jurgio Paškausko ir švietėjo M. Gadliausko kapai (Skirsnemunės katalikų kapinėse);
· šv. Jurgio Romos katalikų ir evangelikų - liuteronų bažnyčios (Skirsnemunėje);
· miestelio muziejus (Skirsnemunėje);
· Panemunės pilis (Pilies kaimas);
· buvusio seleziečių vienuolyno pastatai (Pilies kaimas);
· Šilinės ąžuolynas ir karčiama (Šilinė);
· Antkalniškių piliakalnis.

Bendruomenėje gyvi senieji amatai: kalvystė, medžio darbai, žvejyba, rankdarbiai ir kt. Tradicinėmis tapo Užgavėnių šventės linksmybės, Joninės, Adventinės popietės, kalėdiniai renginiai. Labiausiai mėgstama Miestelio šventė, vykstanti svarbiausių parapijos atlaidų - šv. Baltramiejaus dieną.
 
Komentarai
Prasauskas Juozas
Prasauskas Juozas-Aš matau,kad čia Skirsnemunė priskirta kaip ir prie miestų?Tai yra labai tikras,labai gražus bažnytkaimis ir labai senas buvęs Lietuvos Karaliaus Dvaras.Buvo išlikę senovinės architektūros momentai-gal būt gatvių išplanavimas,senos bojorės Mockevičienės dvaro likučiai,senosios mokyklos kieme auga Vytauto metinių garbei 1930m pasodintas ąžuolas...
Prasauskas Juozas
Aš gyd.Prasauskas Juozas užaugau Skirsnemunėje,o ten yra ir mano Mamos Elenos-Onos Prasauskienės gimtinė -vėliau Elena Prasauskienė ir mano Tėvas Juozas Prasauskas dibo Skirsnemunės vidurinėje mokykloje nuo 1957 iki 1978m mokytojais..Sveikinimai ir geriausi linkėjimai visiems Skirsnemunės gyventojams ir iš ten kilusiems.Mažai kur rašoma ,kad skirsnemunėje gimė ir užaugo geriausias Lietuvos jūrininkas,refri-eratoriaus ,,A.Sniečkus,,kapitonas Sigitas Šilieris,kuris vėliau -po 1990 m tapo ir diplomatu-pirmuoju Lietuvos Konsulu Kaliningrade.Reikėtų šio viduje labai gero žmogaus vardu pavadinti vieną Skirsnemunės gatvę.Jis labai mylėjo Nemuną-aš jį gerai pažinojau ,nes jis buvo geras mano Dėdės/mamos brolio dipl.inž. Algimanto Baužos draugas/.Mėgdavo ateiti vėjuotą dieną,atsistodavo pakrantėje kiek aukščiau ir ilgai stovedavo ant Nemuno kranto vienas...
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Skirsnemunė

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881