Paringys

Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia

Apie 1620 m. Paringyje pastatyta koplytėlė, kuri išgarsėjo Nukryžiuotojo Jėzaus skulptūra. 1745 m. vietoj šios koplytėlės buvo pastatyta medinė koplyčia. Dar vėliau (1819 m.) pastatyta mūrinė koplyčia, įrengtas altorius, paskirtas kunigas.

1837 m. birželio 25-ąją, per pamaldas nuo žvakės užsidegė altoriaus užuolaida. Netoliese buvusi dvarininkė Venglinskienė nuplėšė užuolaidą, bet nuo jos užsidegė linai, ugnis apėmė visą koplyčią. Per kilusią paniką žmonės puolė prie durų. Per spūstį nuo ugnies ir dūmų žuvo 289 žmonės, tarp jų 3 kunigai. Iš degančios Paringio koplyčios spėjo išeiti tik 50 žmonių. 138 žuvusieji palaidoti ties koplyčia, o likusius pasiėmė giminės. Po gaisro 1838 metais koplyčia suremontuota ir pašventinta.

1921 m. buvo įsteigta parapija. 1933 m. bažnyčia suremontuota: uždėtas bokštelis, pristatyta medinė zakristija. 1966 m. bažnyčia buvo remontuota dar kartą.

Bažnyčia turi klasicizmo bruožų, stačiakampio plano, su bokšteliu, 4 kolonų portiku, šoninėmis koplyčiomis.

Paringio Švč. Jėzaus Širdies bažnyčiaParingio Švč. Jėzaus Širdies bažnyčiaParingio Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios mūrinė siena. Joje įmūryti ir stikliniai buteliai.Paringio Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios šventorius
 
Komentarai
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Paringys

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881