Mielagėnai

Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia

1760 m. Mielagėnuose buvo pastatyta medinė koplyčia. Justina Kublickienė, vykdydama savo mirusio vyro valią, 1779 m. miestelyje, netoli bažnyčios, paskyrė sklypą naujai mūrinei bažnyčiai, vargonininkui ir mokyklai. 1790 m. čia buvo pastatyta dabartinė Švč. Jono Krikštytojo mūrinė bažnyčia. Bažnyčios paveikslus tapė dailininkas Vincas Smakauskas (1797–1876). 1858 m. Kublickai kapinėse pastatė mūrinę koplyčią.

XIX a. bažnyčioje veikė parapinė mokykla. Vilniaus vyskupai XIX a. į Mielagėnus skirdavo kunigus lenkus, bet 1903 m. atvykęs klebonauti Placidas Šarkauskas išmokė parapijiečius lietuviškai melstis ir giedoti, atnaujino apleistą bažnyčią.

Nuo 1925 m. klebonavęs Karolis Gumbaragis (1885–1958) 1926 m. įkūrė Šv. Kazimiero draugijos skyrių, platino lietuvišką spaudą. Lenkijos administracijos persekiotas ir kalintas, po Antrojo pasaulinio karo ištremtas į Sibirą.

Bažnyčios architektūra klasicistinė, stačiakampio plano, bebokštė. Vidus 3 navų.

Mielagėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčiaMielagėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčiaMielagėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčiaMielagėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios varpinė
Mielagėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios kiemeMielagėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios kiemo vartai
 
Komentarai
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Mielagėnai

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881