Kernavė

Piliakalniai

Kernavėje yra penki piliakalniai: Aukuro kalnas, Mindaugo sostas, Lizdeikos kalnas, Pilies kalnas, Kriveikiškiai.

Mindaugo sosto piliakalnis yra viduryje, iš pietų pusės nuo jo yra Aukuro kalnas, į vakarus – Pilies kalnas, pietryčiuose, atskirtas didelės daubos yra Lizdeikos piliakalniu, o prie jo iš rytų pusės yra Kriveikiškio piliakalnis.

Kadangi ši vietovė buvo itin patogi ginybai, joje gyventojai įsikūrė dar 8-9 tūkst. pr. m. e. Tikslesnės žinios apie piliakalnius siekia pimuosius amžius po Kristaus. Manoma, kad tuo metu ant Aukuro piliakalnio jau stovėjo sodyba.

Aukuro piliakalnis yra žemiausias, atskirtas nuo kitų giliomis daubomis. Jis yra nupjauto kūgio formos su aikštele ant viršaus. Lizdeikos piliakalnis yra tipiškas krantinio tipo piliakalnis: tarp gilių daubų įsiterpusi aukštumos dalis. Nuo vienintelės prieinamos rytų pusės šis piliakalnis apsaugotas kūgio formos pylimu ir dviem grioviais. Iš šiaurės piliakalnį juosia gilios daubos, iš pietų – Neries slėnis. Manoma, kad jis nebuvo gyvenamas, nes kol kas nerasta ryškių kultūrinio sluoksnio pėdsakų.

Nuo Mindaugo sosto piliakalnio atsiveria vaizdas į visus kitus kalnus. Čia XII-XIII a. stovėjo lietuvių pilis. Piliakalnį iš rytų ir pietų juosia gilūs slėniai, o iš šiaurinės pusės supiltas pylimas. Čia randama ginybinės sienos liekanų.

Pilies kalnas yra iš vienos pusės saugomas Neries, iš kitos – gilus slėnis, iš trečios – pylimas. XII-XIV a. čia būta pagrindinės gyvenvietės, kurios likimas nėra žinomas.


Kernavės piliakalniaiPiliakalniai KernavėjeKernavės piliakalniai žiemąKernavės piliakalniai žiemą
Kernavės piliakalniai žiemąKernavės piliakalniai žiemąKernavės piliakalniai žiemą
 
Komentarai
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis
Kernavė

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881