Ašrioji Kirsna

Aštriosios Kirsnos dvaras

Aštriosios Kirsnos dvaras – gana gausus dvaro ansamblis, statytas XIX a. Dvaro ansamblį sudaro 19 pastatų. Pagrindiniai dvaro rūmai yra dviejų aukštų neoklasicistinis pastatas, papuoštas kolonomis. Taip pat išlikę tvartai, sandėliai, kalvė, kluonas, grūdų sandėlis, lentpjūvė, oficinos ir spirito varyklos pastatai (pastaruosiuose įrengti gyvenamieji namai). Dvarą supa didelis parkas (visa dvaro teritorija yra 18,9 ha), kuriame yra iškasti kanalai bei tvenkiniai.

Aštriosios Kirsnos dvaras rašytiniuose šaltiniuose minimas nuo XVI a. Pasak tuometinio dvaro inventoriaus, jį sudarė rūmai, oficina, virtuvė, ledainė, spirito varykla, tvartas, spirito sandėlis, namas su bokštu, kumetynas grūdų sandėlis, arklidė, kluonas, šikšniaus namas, sodininko namas, vartų stulpai ir parkas.

Per savo istoriją dvaras turėjo daug šeimininkų, tarp kurių buvo ir Sapiegos. 1755 m. tuomentinis dvaro savininkas Karenga nurodė sudaryti naują dvaro inventorių, kuriame teigiama, kad dvarą sudaro dviejų aukštų mediniai griūvantys rūmai, sūrinė, arklidės, daržinė, kluonas, bravoras ir malūnas. 1850 m. dvarą įsigijo Gavronskiai. Tuo metu jį sudarė klasicistiniai rūmai, dvi oficinos, ūkiniai pastatai, veikė plytinė, spirito gamykla, kalkinė, malūnas, lentpjuvė. Iki šių dienų išlikę to meto neoklasicistiniai dviejų aukštų rūmai.

Pakeitęs dar keletą sąvininkų, 1922 m. dvaras buvo išparceliuotas. 1927 m. Čia veikė žemesnioji žemės ūkio mokykla, parkas buvo gerai prižiūrimas, tvenkiniuose buvo auginami karpiai. 1940 m. dvaras buvo nacionalizuotas ir čia įsikūrė Ašriosios Kirsnos tarybinio ūkio administracija.

2001 m. dvarą įsigijo nauji šeimininkai, kurie ketina atkurti visą dvaro sodybą ir pritaikyti jį turizmui. Taip pat dvare planuojama įkurti konferencijų centrą ir žirgyną.


Aštriosios Kirsnos dvaro pagrindiniai rūmaiAštriosios Kirsnos dvaro pastatai
 
Komentarai
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881