Vilius Orvidas

Vilius Orvidas

Kazimieras Vilius Orvidas gimė Gargždelėje 1952 m. rugpjūčio 18 d. Iš tėvo, akmentašio Kazimiero Orvido išmoko apdirbti akmenį ir kurį laiką dirbo antkapinius paminklus. Vėliau kartu su tėvu, kuris rinko akmenis Viliaus darbams, gimtojoje sodyboje pradėjo formuoti muziejų - dvasinį centrą. Jo sukurtos skulptūros puošia ne tik šią ekspoziciją, bet ir įvairias Lietuvos bažnyčias, kapines.

Vilius buvo religingas ir 1989 m. priėmė Lietuvos Mažesniųjų brolių pranciškonų vienuolio įžadus pasirinkdamas brolio Gabrieliaus vardą. Jo sodyba buvo visada atvira likimo nuskriaustiems žmonėms - Vilius neatstumdavo nei vieno, suteikdavo nakvynę ir dvasinę paramą.

Vilius Orvidas memorialinių paminklų kūrimo srityje išryškėjo kaip savito bražo liaudies skulptorius. Jis yra sukūręs įvairių memorialinių paminklų, tačiau jų skulptūrinis dekoras turi tik jam vienam būdingus bruožus. Vilius savitai interpretuoja krikščioniškuosius siužetus ir simbolius. Jo kūriniai pasižymi vientisumu, gebėjimu monumento puošyboje išnaudoti natūraliai susiklosčiusią akmens formą bei jo spalvą. Daugelyje jo sukurtų paminklų ryški plastinių formų disproporcija ir savita dinamika, o grubi tašymo faktūra dar labiau padidina plastikos ekspresyvumą.

Mirė V. Orvidas 1992 m. rugpjūčio 5 d. savo paties sukurtoje unikalioje sodyboje-muziejuje. Palaidotas Salantų kapinėse (Kretingos r.).

Medžio skulptūra. Orvydų sodyba Gargždelėje.Medžio skulptūra Orvidų sodybojeMedžio skulptūra Orvydų sodybojeKelias į Orvidų sodybą
Orvidų sodyboje, GargždelėjeVarpas, Orvydų sodyba, GargždelėAkmenys, Orvydų sodyba
 
Objektai

Orvidų sodyba

Orvidų sodyba - muziejus yra privati moderniojo, sakralinio ir tautodailės meno ekspozicija, kurią įkūrė tautodailininkas ir skulptorius,...
 
Komentarai
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai. Registruotis

Vartotojams
Vartotojas:
Slaptažodis:
Registracija Pamiršote slaptažodį?
Informacija
Jei jūsų miestelio dar nėra svetainėje arba jei turite daugiau informacijos apie savo ar kurį kitą miestelį ir norite šia informacija pasidalinti – siųskite savo miestelio aprašymą mums adresu info@miesteliai.lt ir jis bus patalpintas svetainėje.

Dabar svetainėje yra:
Miestų: 103
Objektų: 107
Nuotraukų: 881